Налоговещание

Loading

Цитата дня:

Государственные финансы - это искусство передавать деньги из рук в руки до тех пор, пока они не исчезнут.

Р.Сарнофф.Анекдот дня:

Челябинские финансисты настолько суровы, что оплачивают налоги в бюджет черным налом.

Также на нашем сайте:
Налоговый юмор

Ведение учета и сдача отчетности

Сдача отчетности в Налоговую, Пенсионный и Статистику

Онлайн бухгалтерия для предпринимателей

Скачать бланки

Податкова декларація з податку на прибуток підприємства 2013 з усіма додатками
Податкова декларація про майновий стан і доходи
Форма №1ДФ
Декларация НДС
Налоговая накладная

Бланки по единому налогу

Скачать другие бланки

 

 

Новости

Нападающему «Барселоны» Лионелю Месси предъявлены обвинения в уклонении от уплаты налогов. Испанская прокуратура полагает, что Месси и его отец в 2007, 2008 и 2009 годах укрыли от налоговых органов 4,1 миллионов евро, продавая права на использование изображений игрока через фирмы, зарегистрированные в Белизе и Уругвае. 2013-06-21

В Англии группа мошенников пыталась получить 2,8 млн. фунтов в качестве возврата по уплате налогов. Они заверили налоговые органы в том, что получили от одной из компаний Иордана 19,4 млн. фунтов для съемок фильма под названием «Ландшафт лжи», что дало возможность претендовать на налоговые льготы, которые получают кинокомпании при съемках дорогих картин в стране. До появления первых подозрений группе уже удалось получить 700 тыс. возврата платежей, якобы сделанных на уплату НДС. 2013-04-28

Другие новости

Счетчики

Статистика сайта

Количество статей: 210
Статей в этом месяце: 0

Количество комментариев: 1312
Комментариев в этом месяце: 0

Просмотров статей: 4216974

Наши статьи уже просмотрели более двух с половиной миллионов раз!

Единый взнос на общеобязательное социальное страхование для чайников

Категория: Налоги в Украине. Ключевые слова: НК для чайников, ЕСВ
Рекомендую:

Перед Новым годом все внимание уделяется Налоговому кодексу. Но не стоит забывать, что к нам приходит еще одно нововведение - единый взнос. Не претендуя на полный анализ законодательства, мы выяснили главные черты нового взноса.

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року N 2464-VI, замість сплати збору до Пенсійного фонду та внесків до трьох фондів загальнообов’язкового соціального страхування сплачується єдиний внесок. Відповідальним за контроль цього внеску є Пенсійний фонд.

В Законі чітко прописано, що єдиний внесок не входить до системи оподаткування, і податкове законодавство не регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску. Відповідно, не застосовуються заходи контролю, штрафи та інші механізми податкового законодавства.

Перелік платників, баз оподаткування та ставок досить сумбурний і малозрозумілий для непідготовленого читача. Узагальнюючи, можна виділити дві групи платників, як це було і раніше.

1) Роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи; фізичні особи - підприємці; фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) тощо.

Базою нарахування є сума нарахованої заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Єдиний внесок встановлюється відповідно до класів професійного ризику виробництва у таких розмірах (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами):

По винагородам за цивільно-правовими договорами єдиний внесок встановлюється у розмірі 34,7%.

Суб'єкт господарської діяльності, який провадить господарську діяльність у декількох видах економічної діяльності, відноситься до класу професійного ризику виробництва за основним видом діяльності.

Класифікація галузей економіки та видів робіт за професійним ризиком затверджена Постановою КМУ від 13 вересня 2000 р. N 1423 «Про затвердження Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання». Щоб скачати витяг з цієї Постанови з переліком класів, натисни тут.

2) Працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, у фізичних осіб - підприємців на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, у фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та в інших фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту).

Нарахування єдиного внеску за платників у цьому випадку здійснюється їх роботодавцями, за рахунок сум, на які єдиний внесок нарахований (тобто утримується з заробітної плати). Розмір дорівнює 3,6% бази нарахування єдиного внеску.

Єдиний внесок нараховується на суми, не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що сплачуються із зазначених сум.

Нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює п'ятнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Існує також мінімальний страховий внесок - добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску.

Суми єдиного внеску розподіляються між усіма видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Платники зобов'язані сплачувати єдиний внесок не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для більшості платників є календарний місяць. Протягом 20 днів після закінчення місяця необхідно зформувати та подати до органів Пенсійного фонду звіт. Для фізичних осіб - підприємців базовий період дорівнює календарному року, а звіт подається до 1 квітня.

Територіальний орган Пенсійного фонду при порушенні цього Закону може застосовувати до платника єдиного внеску штрафні санкції (наприклад, за несплату єдиного внеску - штраф у розмірі 10% не сплачених сум, за донарахування ПФ або платником єдиного внеску – 5% за кожний звітний період, але не більш 50%), а також пеню (у розмірі 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу). При цьому строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Если Вам понравилась статья, поделитесь ссылкой с друзьями в социальных сетях:

Статью подготовил(а) Виталий.

2010-12-16


Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для чайників

Смотрите также

Отчет по ЕСВ для предпринимателейИзменения по единому социальному взносуНалог на доходы физических лиц для чайниковНДС для чайников
Налог на прибыль предприятий для чайниковЭкологический налог для чайниковМестные налоги и сборы в Налоговом кодексе - 2011Сбор за осуществление некоторых видов предпринимательской деятельности для чайников

Вернуться на главную

Комментарии

pesenka 2010-12-21 16:24:10
лучше бы сравнительную таблицу с ценами на апельсины и елки на рынках города разместил!!!


Юлия 2011-01-18 07:55:07
а можно на примере показать, если СПД-единоналожник платит 150 или 200 грн в месяц налога - сколько же ему платить этого взноса с 1 января? и еще до 20 января очень актуален расчет доплаты в Пенсионный фонд для тех же единоналожников! Могли бы помочь в расчетах!


Виталий 2011-01-18 14:27:05
Можете посмотреть здесь: Расчет единого налога в 2011 году


СПД 2011-02-18 12:43:57
А могли бы Вы рассчитать сумму уплаты единого взноса СПД, который занимается оказанием консультационных и других маркетинговых услуг, а я Ваш сайт прорекламирую!


Виталий 2011-02-18 12:49:48
Конечно, мог бы! Так что начинайте рекламировать!


Добавить комментарий

Введите Ваше имя

Введите Ваш комментарий (не более 700 знаков):

Введите в поле цифры, перечисленные ниже, подряд (без запятых, пробелов и т.д.):

три два один один три


Copyright © 2010-2013 "Налоговещание"
Публикация материалов разрешается при использовании активной индексируемой ссылки на соответствующую страницу сайта